Ako schudnúť zdravo a rýchlo?

Hormonálne profilovanie

Hormonálne profilovanie

Hormonálne profilovanie je nový efektívny nástroj diagnostiky lokálnych tukových zásob. Diagnostika umožňuje skúmať problémové oblastiorganizmu, určiť hrúbku tukového tkaniva a odhaliť hormonálne abnormality, ktoré si vyžadujú úpravu použitím špeciálneho systému stravovania.

Táto metodika umožňuje diagnostikovať a následne odstrániť problémové oblasti ukladania tuku, ku ktorým došlo v dôsledku hormonálnej nerovnováhy v organizme.

Pomocou diagnostikyelektromyografickým prístrojomsa skúmajú oblasti najčastejšieho ukladania tukových zásob.

Hlavné oblasti merania: brucho, hrudník, biceps, triceps, plece,oblasť pri podpazuší, oblasť predlaktia, bedra, holene, zadku, zadná a predná časť stehna, dolná časť chrbta, podlopatková a nadkolenná zóna. Tieto oblasti sa merajú vždy párovo, preto sa určuje percentuálne rozloženie tukového tkaniva na ľavej i na pravej strane tela.

Problémové zóny môžu byť na jednom ale aj na viacerých miestach tela. To znamená, že tukové zásoby môžu deformovať len jednu časť tela, napríklad v oblasti bokov, alebo naraz viaceré zóny, a to v akejkoľvek kombinácii, napríklad brada + boky + kolená a pod.

Presnosť diagnostiky je porovnateľná s vyšetrením pomocou CT (počítačovej tomografie) a MRI (magneticko-rezonančnej tomografie), pričom metodika hormonálneho profilovania má viaceré výhody:

            ktoré môžu spôsobiť nekorektné zmeny výsledkov iných druhov vyšetrenia.

Čo zistíte?

Čo získate?

  1. Na základe výsledkov vyšetrenia sa diagnostikuje charakter hormonálnej nerovnováhy, ktorá spôsobila lokálneukladanie tukového tkaniva, a určí sa postup
    na jeho odstránenie.

Podľa miest ukladania tuku je možné určiť, o akú hormonálnu nerovnováhu sa jedná. Napríklad plné ženské boky svedčia o nadbytku ženského hormónu (estrogénu) v organizme. Mužský organizmus na nadmernú produkciu estrogénu reaguje inak — zväčšenými prsnými žľazami. Ak sa tuk ukladá v oblasti tricepsu, je to takvplyvom mužského pohlavného hormónu, konkrétne testosterónu. Každý hormón produkovaný endokrinnou sústavou, tak zodpovedá
za ukladanie tuku v určitej oblasti tela.

V tabuľke nižšiesú uvedené vzájomné súvislosti medzi hormonálnou nerovnováhou
v organizme a lokálnymi prejavmi ukladania tuku.

Oblasť merania

Vplývajúci hormón

Lokálny prejav hormonálnej nerovnováhy

Brucho

Kortizol

Tuk sa ukladá v oblasti brucha a deformuje líniu pásu.

Podlopatková oblasť

Inzulín

Ukladanietuku v hornej časti chrbta a v oblasti nad bedrom

Predný a zadný povrch stehna

Estrogén

Tuk sa ukladá na bokoch a stehnách.

Triceps

Testosterón

U mužov sa prejavuje rastom prsných žliaz.

Lýtko, oblasť nad kolenom

Somatotropín

(rastový hormón)

Nedostatok rastového hormónu stimuluje hromadenie lymfy, čo spôsobuje vznik celulitídy a ukladanie tuku v oblasti
nad kolenami.

Oblasť pri podpazuší

Hormóny štítnej žľazy

Nerovnováha tejto skupiny hormónov stimuluje ukladanie tuku na bokoch tela (v oblasti medzi podpazuším a pásom).

 

  1. Vysoká úroveň presnosti diagnostického vyšetrenia použitím elektromyografie umožňuje individualizovať terapeutický prístupa dosiahnuť tak rýchlejší, efektívnejší a dlhodobejší výsledok pomocou špeciálnej diétnej terapie.

Po absolvovaní diagnostiky sa vypracuje individuálny stravovací programu, ktorého úlohou je eliminovanielokálnych tukových zásob a normalizácia hormonálneho pozadia. Jedálniček sa pripravuje tak, aby zámerne pôsobil na oblasti tela vyžadujúce úpravu.

Každá problémová oblasť si pri korekcii vyžaduje individuálny prístup. Napríklad
na úspešné odstránenie tukových zásob pod lopatkami a na bokoch je potrebné kontrolovať hladinu glukózy v krvi, znížením spotreby sacharidov a potravín s vysokým glykemickým indexom.
Na redukciu tukovej vrstvy v oblasti brucha je potrebné obmedziť príjem sacharidov a kofeínu. K odstráneniu celulitídy organizmus potrebuje detoxikačný proces. Viaceré odporúčania
pre úpravurôznych oblastí lokálneho ukladania tuku sa prekrývajú, ale pri zostavovaní diéty špecialisti DietCenter uplatňujú individuálny prístup s ohľadom na špecifiká a charakteristiky konkrétneho organizmu.

Vyšetrenie pomáha pri diagnostikovaní viscerálnej – „vnútornej“ obezity, pri ktorej sa tukové zásoby ukladajú okolo vnútorných orgánov. V tomto prípade sa zásoby tuku sústreďujú
v brušnej dutine, kde obaľujú vnútorné orgány a pri nadmerných tukových zásobách narušujú ich fungovanie. Viscerálna obezita vedie k narušeniu hormonálnej rovnováhy v organizme. Tento typ obezity je najnebezpečnejší pre zdravie, pretože zvyšuje riziko vzniku mnohých ochorení, ktoré súvisia s nadváhou a obezitou – všeobecné oslabenie imunitného systému, infarkt, hypertenzia, diabetes, rakovina.

  1. Lokálne monitorovanie tukovej a svalovej hmoty.
  2. Objektívne odborné posúdenie výsledkov liečby. Na základe výsledkov elektromyografickej diagnostiky možno vidieť, ako sa mení zloženie tela – ako sa prerozdeľuje a mení pomer tukovej a svalovej hmoty v organizme.
Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!
Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!