Ako schudnúť zdravo a rýchlo?

Alena

  • Doba trvania programu – 3 mesiace
  • Hmotnosť pred kontaktovaním DietCenter – 63 kg
  • Hmotnosť po ukončení programu – 55 kg
  • Vek – 20 rokov

Som profesionálna športovkyňa — vesliarka. K športu pristupujem s veľkou vážnosťou a v mojom živote mu patrí významné miesto. Zbaviť sa nadváhy bolo u mňa nevyhnutné, aby som vôbec mohla pokračovať v športovej kariére.

Ešte donedávna som vážila 69 kg. Aby som sa dostala do nižšej hmotnostnej kategórie a vyššej športovej triedy, musela som splniť určité požiadavky. Maximálna prípustná hmotnosť vesliarky ľahkej váhy je v jednej hmotnostnej kategórii 59 kg a v druhej 57 kg.

Najprv som sa preto snažila schudnúť sama. Dokázala som sa zbaviť 6 kg, ale na čísle 63 sa moja hmotnosť zastavila a nech som robila čokoľvek, žiadne pozitívne výsledky som nedosiahla. Keďže do nadchádzajúcich pretekov už nezostávalo veľa času, rozhodla som sa vyhľadať špecialistu DietCenter. O tom, že poskytujú kvalifikovanú pomoc, som už vedela od príbuznej, ktorá sa vďaka nim zmenila takmer na nepoznanie. Aj to ma presvedčilo, aby som tomuto centru dala šancu.

Mojim cieľom bolo chudnúť pod odborným dohľadom a bez straty športovej formy. Budovať svalovú hmotu, aby boli moje tréningy ešte efektívnejšie a aby som sa stala vytrvalejšou a vitálnejšou.

Samozrejme, už po prvom rozhovore so špecialistom DietCenter som pochopila, že o zdravom stravovaní neviem takmer nič. Zistila som, že nemôžem vynechávať príjem stravy a za deň musím jesť 4 až 5-krát. Predtým som nedbala ani na pitný režim a vypiť 2 litre vody denne sa mi zdalo nemožné. Ale po návšteve DietCenter som podstatne zmenila svoje stravovacie návyky. Teraz už viem, že keď ma v noci prepadne hlad, je lepšie zahasiť ho skôr pohárom kefíru alebo jogurtu ako čokoládovým bonbónom.

Veľmi ma prekvapil jedálny lístok, ktorý mi v DietCenter zostavili. Bol pestrejší ako môj bežný jedálniček a s veľkým množstvom rôznych potravín. Ani vo sne by mi však nenapadlo, že je možné jesť takéto veľké porcie a pritom chudnúť.

Moje raňajky vyzerali napríklad takto: 250 g tvarohu, 250 ml kefíru, praženica a ovsená kaša. Takéto množstvo potravín predtým predstavovalo môj celodenný príjem. Aj preto som sa prvý týždeň len ťažko vyrovnávala s veľkým množstvom potravín. Predtým som rátala každú kalóriu a môj žalúdok sa zrejme stiahol natoľko, že zdravá strava preň znamenala neúmernú záťaž. Sledovala som na sebe aj akýsi psychologický efekt – objavil sa vo mne strach jesť veľké porcie. Keď sa ale dostavili prvé výsledky, uvedomila som si, že tento systém naozaj funguje.

Pri komunikácii so špecialistkou DietCenter som tiež pochopila, akých chýb som sa pri stravovaní dopúšťala. Keď som chudla sama, odmietala som bielkovinovú stravu v prospech rôznych šalátov, vylúčila som zo svojho jedálnička sladkosti, ale mesiac takýchto obmedzení spravidla vyvrcholil porušením diéty a prejedaním sa. V DietCenter mi vysvetlili, že sladkosti sa jesť môžu, ale v obmedzenom množstve. Aj preto boli – na moje prekvapenie a radosť – súčasťou môjho jedálnička. Môj organizmus, zvyknutý na intenzívne fyzické zaťaženie a vysoké výdaje energie, sladkosti skrátka vyžaduje.

Špecialistka DietCenter sa pri zostavovaní môjho jedálneho lístka so mnou radila, aké chute preferujem. Pokojne som mohla povedať: „Mám rada cestoviny!“ a diétu mi zostavili tak, že som si viackrát týždenne mohla dovoliť na večeru cestoviny. Všetky moje prosby boli vypočuté. Jedálny lístok tvorili moje obľúbené jedlá, takže dodržiavanie pravidiel diétnej terapie bolo pre mňa potešením. Keď moja teta videla, ako ľahko som dodržiavala diétu, stala sa klientkou DietCenter aj ona.

S dosiahnutými výsledkami som veľmi spokojná. Zaznamenala som zlepšenie imunity aj výsledkov testov, ktoré nám robia vždy pred pretekmi. Najväčšie zlepšenie som sledovala na hemoglobíne, ktorý mi stúpol zo 120 na 150 g/l, čo je úžasný výsledok.

Naďalej pokračujem v návštevách DietCenter. Pri príprave na súťaže mi totiž stále veľmi pomáha podpora špecialistu. Vizuálny dojem z mojej zmeny je ohromujúci, cítim sa skvele a zdravo a za to všetko ďakujem DietCenter!

 

 

Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!
Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!