Ako schudnúť zdravo a rýchlo?

Alena

  • Doba trvania programu – 12 mesiacov
  • Hmotnosť pred kontaktovaním DietCenter – 145 kg
  • Hmotnosť po ukončení programu – 89 kg
  • Vek – 35 rokov

S nadváhou som mala problémy po celý život. Nespomínam si, že by som niekedy bola chudá. Vyskúšala som rôzne diéty, ktoré mi niekedy pomohli k poklesu hmotnosti. Dokázala som schudnúť až 25 kg, ale nebolo to na dlho a už čoskoro som vážila ešte viac. Časom som sa teda naučila žiť vo svojom veľkom tele, rezignovala som a pokúšala som sa zmieriť s tým, ako vyzerám. Všetko sa však zmenilo, keď som sa stala klientkou DietCenter.

K tomu, aby som vyhľadala pomoc kvalifikovaného špecialistu ma inšpiroval jeden televízny program, ktorý sa venoval chudnutiu obéznych ľudí. Videla som, ako títo ľudia na sebe tvrdo pracovali a aké výsledky sa im podarilo dosiahnuť. Vtedy som ešte netušila, na koho sa obrátiť, zhodou okolností ma však jeden známy správne nasmeroval na DietCenter.

Do DietCenter som prišla po prvý raz v decembri 2012 a prvý cyklus trval až do mája 2013. Druhý raz som sa na nich obrátila
v septembri toho istého roku a 4 mesiace som pravidelne chodila na konzultácie. Potom som si dala prestávku a znova som prišla do DietCenter v marci 2014.

Úprimne priznávam, že v čase, keď som sa obrátila na DietCenter, som ešte stále neverila vo výsledok, ktorý by ma dokázal prekvapiť. No keď som už prvý týždeň diétnej terapie schudla 9 kg, začala som postupne veriť vo vytúženú zmenu.

Dynamika zhadzovania hmotnosti bola rýchla a stabilná. Každý deň som vážila o 1 kg menej. Mohla som sa ľahšie pohybovať a prebudila sa vo mne sebadôvera, ktorú som už dlhé roky nemala. Rozšíril sa okruh mojich známych a menili sa postoje okolia. Môj život sa postupne stával takým, po akom som túžila.

Keď som sa po prvý raz stretla so špecialistkou DietCenter, spýtala sa ma, aká je moja cieľová váha. Odpovedala som, že 80 kg, a hneď som si aj pomyslela, či je to vôbec reálne. Ale špecialistka pokojne povedala: „80 kg? — v poriadku, bude to 80 kg. Budete však k tomu potrebovať trocha trpezlivosti. Nie je to otázka niekoľkých týždňov“. Práve týmto okamihom sa rozbehol proces môjho chudnutia.

Úprimne priznávam, že keď som uvidela svoj denný jedálniček, znervóznela som a bola som rozladená. Pomyslela som si: 200 g mäsa, 200 g šalátu – to je málo, budem hladná! Ale bol to len prvý a našťastie klamlivý dojem. Keď som si kúpila kuchynskú váhu a začala vážiť potraviny, pochopila som, že 200 gramová porcia mi k sýtosti úplne stačí. Uvedomila som si tiež, že môj jedálniček nie je diéta v tradičnom slova zmysle, v ktorej máte všetko zakázané, ale ide o plnohodnotnú, zdravú stravu.

Postupom času som si všimla, že sa mi menia chute a už netúžim po vyprážaných a tučných jedlách. Naučila som sa držať svoj apetít na uzde a odolávať pokušeniam. O to viac, že na jedálnom lístku som mala pestrú stravu: mäso, ryby, cereálie, mäsové, zeleninové a hubové vývary, šaláty, tvaroh, kefír, jogurt a ovocie. V mojom jedálničku bol i chlieb a sladkosti, ale z vlastnej iniciatívy som sa rozhodla ich vzdať.

Pod dohľadom špecialistky z DietCenter som prísne dodržiavala všetky odporúčania a snažila som sa neporušovať režim. Po niekoľkých mesiacoch diétnej terapie sa mi žiadalo zastaviť sa na dosiahnutých výsledkoch, ale po prestávke som sa rozhodla znova vrátiť do DietCenter s novým elánom a s konkrétnym cieľom – schudnúť ešte viac! Teraz už vážim iba 89 kg!

Samozrejme, chápem, že 89 kg nie je ideálna hmotnosť. Ale takto mám aj naďalej cieľ, ktorý sa môžem snažiť dosiahnuť. Úprimne sa priznám, naozaj sa ani nepamätám, kedy som mala takúto nízku váhu – bolo to ešte počas mojich školských rokov. Aj po skončení školy, som už vážila viac ako teraz v 35-tich rokoch. Mínus 56 kilogramov je preto pre mňa obrovský úspech! Vôbec som neverila, že je to možné! Vedela som, že dokážem schudnúť 25 kg, pretože dosiahnuť takýto výsledok sa mi už predtým podarilo, ale dvojnásobne väčší výsledok som skutočne nečakala. Teraz, keď sa už čoraz viac približujem k vytúženým 80 kg, začínam uvažovať aj nad možnosťou dosiahnuť číslo 75. A viem určite, že sa nezastavím dovtedy, kým vytýčený cieľ nedosiahnem!    

Mnohí mi dnes hovoria: „Už ti stačí chudnúť“, ale mne sa zdá, že nestačí. Napokon, ľudia ktorých som už zopár rokov nevidela, zostávajú pri stretnutí so mnou v nemom úžase, pretože ma ešte nikdy takúto nevideli. Ihneď sú zvedaví na tajomstvo môjho chudnutia. Tí, ktorí sa na moje doporučenie stali klientmi DietCenter, už tiež úspešne zhadzujú kilogramy. Všetkých svojich kolegov som naučila dodržiavať pitný režim. Teraz všetci v práci pijeme vodu, ktorá je tak potrebná pre normálnu funkciu organizmu.

Začala som chodiť aj do telocvične, a tak kombinujem zdravú stravu s cvičením. Fitness mi umožňuje udržiavať telo, spevňuje svaly a napína pokožku.

Spolu s estetickými zmenami sa dostavilo aj zlepšenie celkového zdravotného stavu. Predtým ma trápili silné bolesti hlavy, trpela som zvýšeným krvným tlakom, ale po stabilizácii hmotnosti už tieto problémy nemám.

Dnes je zo mňa častý návštevník predajní odevov. A ak som predtým prichádzala s jedinou otázkou: „Ukážte mi to najväčšie, čo máte“, teraz si vyberám oblečenie, ktoré sa mi páči.

Po dosiahnutí vytúženého výsledku chápem, že hlavnými predpokladmi úspechu sú túžba zmeniť svoj život a presvedčenie, že to dokážem. Uvedomila som si to vďaka DietCenter, ktoré mi pomohlo začať žiť svoj život odznova!

 

Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!
Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!