Ako schudnúť zdravo a rýchlo?

Henrieta

  • Doba trvania programu – 4 mesiace
  • Hmotnosť pred kontaktovaním DietCenter – 90 kg
  • Hmotnosť po ukončení programu – 70 kg
  • Vek – 40 rokov

 

Vyššia hmotnosť je u nás v rodine bežná — u všetkých sa začína prejavovať okolo 12.-13. roku. A hoci na začiatku dospelosti sa moja váha na chvíľu vrátila do normálu, po svadbe sa situácia opäť zhoršila. Takmer po celý život teda bojujem s nadváhou.  Skúšala som všetko: držala som prísne diéty, venovala som sa fitnessu, dokonca som užívala tabletky na chudnutie, ale moje snahy nepriniesli žiadny efekt. Ak sa mi zo začiatku ešte ako tak darilo, po narodení dcéry a syna sa mi už situácia s váhou úplne vymkla spod kontroly.

Keď problém s nadváhou začali mať aj deti, s manželom sme sa rozhodli, že musíme vyhľadať pomoc. So staršou dcérou sme sa obracali na rôznych špecialistov, aby zistili príčinu zvyšovania jej váhy. Odovzdávali sme vzorky krvi na testy hormónov, hladinu glukózy, no výsledky boli v poriadku a na našu otázku sme nedostali odpoveď. Krátko potom začal priberať aj náš syn. Nevedela som, čo si počať. Mala som vlastné skúsenosti s dlhoročným bojom s váhou a nechcela som, aby rovnaký osud postihol aj moje deti.

O DietCenter som sa dozvedela náhodou od neznámej ženy. Bola som nakupovať v obchode s oblečením, keď tam prišla stála zákazníčka s prosbou, aby jej prerobili len nedávno zakúpené oblečenie. Na tejto prosbe by nebolo nič zvláštne až na to, že dievča začalo rozprávať ako za vyše dva mesiace dokázala schudnúť 18 kg. Táto informácia ma veľmi zaujala, oslovila som preto túto neznámu dámu a spýtala som sa, ako sa jej podarilo za tak krátky čas dosiahnuť taký úžasný výsledok. A práve ona mi porozprávala o DietCenter.

Keď som prišla domov, hneď som si vyhľadala DietCenter na internete, porozprávala sa s manželom a rozhodli sme sa bezodkladne navštíviť špecialistu tohto centra. O dva týždne sme s celou rodinou prišli na návštevu.

Zoznamovanie so špecialistom prebehlo skvele. Napriek tomu, že bývame v druhom meste, občasné cestovanie pre nás nebolo problém. Rozvoj technológií a vzťah dôvery s naším špecialistom nám umožnili veľmi produktívny dialóg aj na diaľku. Často sme si volali a komunikovali sme aj cez Skype. Najviac otázok sme mali najmä počas prvého mesiaca. Po istej dobe som už však sama pochopila, čo sa môže a čo nie, a otázok bolo stále menej. Strava pre všetkých členov rodiny bola takmer úplne rovnaká, hoci isté rozdiely tu boli. Na našu žiadosť však diétu navrhli tak, aby varenie bolo jednoduché, aby naše jedálničky boli podobné a zároveň efektívne pre každého z nás.

Nepopieram, mali sme aj určité ťažkosti. Predovšetkým ja, pretože práve na mne spočívala zodpovednosť za prípravu jedál. No ani pre nášho syna to nebolo ľahké. Má 12 rokov a tak, ako všetky deti, miluje sladkosti. Práve preto on ako prvý vyhlásil štrajk. Nepresviedčala som ho, nenútila, len som sa s ním jednoducho porozprávala ako s dospelým. Pravdepodobne ho tento prístup prinútil prehodnotiť svoje správanie a nakoniec sa dokázal správne rozhodnúť — dodržiavať diétnu terapiu spolu s ostatnými.

Samotné dodržiavanie diéty však bolo najľahšie práve pre mňa. Celý svoj dospelý život som bojovala s mojim organizmom: dokázala som nejesť celé týždne, žiť len na vode alebo jablkách, riadiť sa rôznymi diétami. Jedálniček, ktorý nám ponúkli v DietCenter, sa však naozaj nepodobal na diétu. Súčasťou boli veľké porcie, široká paleta rôznych ingrediencií: mäso, ryby, mliečne výrobky – a keďže toto všetko milujem, aj preto bolo jeho dodržiavanie pre mňa doslova pôžitkom. Spočiatku všetci členovia rodiny prijali nový stravovací plán skvelo, ale  postupom času začali vymýšľať: „Chcem toto, ja zasa hento!“. Podporovala som a povzbudzovala som ich a výsledok bol nakoniec skvelý: ja som schudla 20 kg, manžel — 15 kg, dcéra — 10 kg a syn — tiež 10 kg.

Nedokážem vyjadriť všetky pocity, ktoré som cítila v okamihu splnenia mojej vnútornej túžby. Ak celý život snívate o schudnutí, po nespočetnom množstve neúspešných pokusov často začnete strácať vieru v seba samého. A práve vtedy, keď už ani neveríte, že by sa niečo mohlo zmeniť, objaví sa nová príležitosť. Pochopiť to dokážu asi len tí, ktorým sa podarilo schudnúť. Napĺňa vás to nadšením. Stávate sa iným človekom a to nielen navonok. Objavujete nový pohľad na život, na seba, na okolitý svet, pociťujete  ľahkosť a bezhraničnú slobodu. V obchode s oblečením si konečne vyberáte, čo sa vám páči. Okolie vás chváli, ako skvelo vyzeráte. A čo je najzaujímavejšie, vaša finálna cesta k úspechu bola jednoduchá a netrvala dlho.

Zárukou úspechu je DietCenter, správny prístup a vaše želanie. Je to jednoduché, podstata spočíva v tom, že kvôli nedostatku informácií často nevieme, kam sa obrátiť s prosbou o pomoc a nevieme tak dosiahnuť to, po čom túžime.   

Po rozhovore so špecialistami DietCenter som sa naučila veľa nového a zaujímavého o správnej výžive. Zdravá výživa — to nie je diéta, to je spôsob života. Teraz už jednoducho nedokážem žiť inak! Tak rýchlo si zvyknete na zdravú výživu až sa čudujete, ako ste predtým dokázali žiť inak. Významné zmeny nastali nielen v mojom živote, ale aj v živote každého člena našej rodiny. Náš syn sa napríklad začal tešiť zo zvýšenej popularity medzi spolužiakmi, objavili sa aj prvé sympatie zo strany dievčat. Stal sa sebaistejší. Niektorí učitelia sa ma dokonca pýtali ako dokázal tak pekne schudnúť.

Je veľmi príjemné, keď vaše úsilie nezostane nepovšimnuté! Vtedy pochopíte, že hlavné je nikdy si neprestať veriť! Ďakujem DietCenter, že nám pomohli, aby sa moja túžba a túžba mojich blízkych stala realitou!

Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!
Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!