Ako schudnúť zdravo a rýchlo?

Katarína

  • Doba trvania programu – 7 mesiacov
  • Hmotnosť pred kontaktovaním DietCenter – 55,2 kg
  • Hmotnosť po ukončení – 43 kg
  • Vek – 9 rokov

Klientkou DietCenter sa stalo dievčatko menom Katarína. Má len 9 rokov, ale sila vôle, ktorou sa toto cieľavedomé dieťa dopracováva k úspechu, môže prekvapiť každého dospelého.

Katarína sa sama rozhodla, že potrebuje schudnúť a vedome sa pustila do tohto náročného procesu. O tom, ako sa jej darí a ako odoláva pokušeniam, nám porozprávala jej matka.

„Naše dievčatko bolo vždy väčšie ako jej rovesníčky. Už od narodenia mala vyššiu hmotnosť, ale netrápilo nás to, pretože prognózy lekárov boli upokojujúce: ,,s dospievaním sa problém vyrieši sám.“

,,Problém sa ale sám od seba nevyriešil, len sa zväčšoval. Naše dieťa je skromné a tiché, preto sme neboli svedkami žiadnej hystérie, otázok ani sťažností. Ja som však chápala, že ako milujúca matka som jednoducho povinná pomôcť svojej dcérke zbaviť sa nadváhy a predísť vzniku komplexov. Nevedela som však, na koho sa obrátiť s prosbou o kvalifikovanú pomoc.

Moja dcérka chodí tancovať. A tu sa jedna z jej kamarátok v tanečnom kolektíve po letných prázdninách veľmi zmenila: schudla tak, že sme ju najprv ani nespoznali. Keď som videla tento skvelý výsledok, spýtala som sa jej matky, ako sa im podarilo dosiahnuť takýto úspech za tak krátky čas. Práve ona mi povedala o DietCenter.

Keď som už vedela, kam sa obrátiť o radu, zostávalo len presvedčiť Katarínu. Opatrne som sa jej pýtala: „Videla si, ako schudla tvoja kamarátka? Nepôjdeme aj my k tomu špecialistovi?!“ Na čo mi Katarina kategoricky odpovedala: „Áno, videla som! Ale ja to nepotrebujem!“ A po niekoľkých neúspešných pokusoch som sa rozhodla nenaliehať a radšej vyčkať s návštevou u špecialistu.

Za určitý čas som to však skúsila znova a na moje prekvapenie Katarína súhlasila. Rozhodli sme sa teda, že sa ideme zoznámiť so špecialistom a ak sa dcére nebude páčiť, už tam viac nepôjdeme. Vysvetlila som jej, že ju s otcom milujeme, je pre nás najlepšie a najkrajšie dievča a všetko závisí len od nej.

Našťastie, Katarína bola s prvou návštevou DietCenter veľmi spokojná. Pozorná a priateľská špecialistka si dokázala získať sympatie a dôveru dieťaťa a naše dievča sebavedome vyhlásilo, že chce a je pripravená schudnúť.

Pomocou špeciálneho zariadenia odborníčka určila optimálnu hmotnosť pre vek a výšku Kataríny. Rovnala sa 38 kg, pričom v tom čase dcérka vážila 55 kg. Je samozrejmé, že 17 kg nadváhy je pre 9-ročné dieťa veľmi veľa. Chápala som tiež, že nás čaká tvrdá práca a bála som sa len jednej veci: aby si to Katarina nerozmyslela. Jedálny lístok, ktorý nám navrhli, bol prekvapivo pestrý, aj so sladkosťami.

Po rozhovore so špecialistkou DietCenter som pochopila, prečo je moje dieťa konfrontované s problémom nadváhy: dovoľovala som jej jesť absolútne všetko. Teraz chápem, že to bola veľká chyba, som však rada, že mám možnosť napraviť to pod dohľadom kvalifikovaných špecialistov DietCenter.

Za sedem mesiacov diétnej terapie Katarína schudla 12 kg. Pre rozvíjajúci sa organizmus dieťaťa je to výborný výsledok. Za prvý mesiac bola dynamika zhadzovania hmotnosti veľmi rýchla, až 4 kg, čo bolo pre ňu veľké povzbudenie. Navyše, v boji proti nadváhe zvládla byť prekvapivo samostatná. Jej otec sa totiž odmietol na diéte podieľať. Aj preto máme v chladničke vždy veľa rôznych potravín, ktoré by mohli byť pre dieťa pokušením. Ale Katarína sa tak zodpovedne postavila k dodržiavaniu jej diéty, že žiadne sušienky v kuchyni ani žiadne koláče už nemohli spôsobiť porušenie jej zdravého stravovania.

Obdivujem jej silu vôle, túžbu zmeniť sa a stať sa lepšou. Má skutočne otvorenú myseľ! S manželom sme veľmi hrdí, že sme vychovali takéto dieťa. Ak už v takomto mladom veku preukázala takú silu a pevnosť charakteru, nemusíme sa viac strachovať o jej budúcnosť. Teraz už dokáže všetko!

Pred pol rokom sme sa veľmi obávali o našu dcéru. V dnešnej dobe deti dospievajú rýchlo a niekedy bývajú kruté. Bála som sa, že sa Kataríne budú vysmievať a ubližovať jej kvôli nadváhe, ale moja dcérka sa ani raz nesťažovala a na moje otázky, ako sa jej darí v škole a ako sa majú jej kamaráti, odpovedala vždy stručne: „Mami, všetko je v poriadku!“.

No potom, ako sa objavili prvé viditeľné výsledky diétnej terapie, dcéra sa začala s veľkým nadšením deliť o svoje emócie a zážitky. Našla si nové kamarátky, začala sa cítiť oveľa istejšie a viac sa sama sebe páči!

Vidím, že dcéra je spokojná s premenami, ktorými prechádza. Všímam si, ako jej žiaria oči. A napriek tomu, že za posledný mesiac schudla iba 800 gramov, nevzdáva sa. Uvedomila si totiž, že jej snaha nebola márna, a preto jej nerobí problém ďalej pokračovať vo svojom boji. A my úprimne veríme, že dosiahne vytúžený cieľ. Veľká vďaka DietCenter za kvalifikovanú pomoc, individuálny prístup a skvelý výsledok!“

Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!
Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!