Ako schudnúť zdravo a rýchlo?

Ľudmila

  • Doba trvania programu – 11 mesiacov
  • Hmotnosť pred kontaktovaním DietCenter – 95,8 kg
  • Hmotnosť po ukončení programu – 65 kg
  • Vek – 48 rokov

Som vegetariánka. V našej rodine platí nevyslovený zákaz mäsa, rýb a vajec, a preto je môj príbeh chudnutia do určitej miery jedinečný. Vegetariánkou som sa stala asi pred 7 rokmi, pričom prechod na tento druh stravovania nebol plánovaný. Všetko prebiehalo postupne. Spočiatku som načas obmedzila konzumáciu mäsa, aby som ozdravila svoj organizmus. Mala som problémy s pankreasom a okrem medikácie mi lekár odporučil vzdať sa tučného mäsa, čo som aj urobila. Neskôr sa zmenili moje životné princípy a už som sa nemohla vrátiť k predchádzajúcim stravovacím návykom. Úplne som sa zriekla mäsa, a tak som sa stala vegetariánkou.

Nad diétou som sa začala zamýšľať, keď sa mi zhoršil zdravotný stav. Trápila ma osteoartróza kolenných kĺbov a ortopéd mi opakovane odporúčal znížiť svoju hmotnosť. Nadváha, ktorá dennodenne spôsobovala zvýšené namáhanie kĺbov, ochorenie len zhoršovala. Bolesť bola niekedy jednoducho neznesiteľná a absolútne mi znemožňovala chodiť. A keďže som vedela, že nič sa nedá do poriadku samo, začala som riešiť svoje problémy najprv vlastnými silami.

V čase môjho rozhodnutia zlepšiť svoj zdravotný stav sa moja hmotnosť blížila k 110 kg. Svojpomocne sa mi podarilo zhodiť viac ako 10 kg, ale na čísle 98 kg sa chudnutie zastavilo a v priebehu nasledujúcich 10 rokov sa moja váha, bohužiaľ, ani nepohla.

Keďže som vždy bola skôr kyprých tvarov, zo zastavenia chudnutia som si hlavu nerobila. S výsledkom, ktorý sa mi podarilo dosiahnuť, som bola veľmi spokojná. Keby sa neobjavili zdravotné problémy, pravdepodobne by som sa neodhodlala k zásadnejším zmenám.

Vyššiu hmotnosť som totiž mala takmer celý život. Už v škole som mala nadváhu a po pôrode som ešte viac pribrala. Ale nevadilo mi to. Bola som plnoštíhla, ale moja postava bola proporcionálna a harmonická. Nad diétami som sa síce zamýšľala, ale nie s cieľom zdokonaliť vonkajší vzhľad, ale kvôli zdravotnému stavu. Práve ten ma donútil vyhľadať špecialistu, ktorý by mi poradil s problémami. Stále som sa však nedokázala definitívne rozhodnúť, na koho sa obrátiť. Až keď som narazila na webovú stránku DietCenter, uvedomila som si, čo vlastne chcem a čo som na žiadnej inej stránke venovanej znižovaniu hmotnosti nenašla.

Nezáležalo mi až tak na tom, aké metódy chudnutia a programy používajú a koľko diplomov majú špecialisti. Najdôležitejšie boli úspechy, ktoré dosiahli ich klienti. Na internete nájdete napísané čokoľvek. Otázkou je, čo z toho je skutočne pravda. Preto som sa zamerala výhradne na názory reálnych zákazníkov.

V rubrike „Úspechy našich klientov“, som sa inšpirovala príbehmi o premenách absolútne neznámych ľudí. Vtedy som sa rozhodla, že sa obrátim práve na DietCenter. Pozdávalo sa mi, že klienti tam chudnú na základe individuálne zostavenej diéty.

Dnes, po úspešnom absolvovaní diétnej terapie, by som bola veľmi rada, keby aj môj príbeh inšpiroval váhavých ľudí. Rozhodne odporúčam obrátiť sa na toto dietologické centrum.

V DietCenter som našla podporu a porozumenie. Individuálny prístup a rešpekt je tu samozrejmosťou aj s ohľadom
na špecifické požiadavky. Nejem mäso a ryby, ktoré často bývajú hlavnými zložkami stravy. V DietCenter mi však vypracovali individuálny program, ktorý rešpektuje moje osobné stravovacie preferencie.

Je pravda, že moje chudnutie nebolo príliš prudké. Za prvý mesiac diétnej terapie sa mi podarilo zhodiť 5 kg, no potom som už chudla pomalšie. Ak sa teraz zbavím 1 kg za mesiac, som neuveriteľne šťastná, hoci mnohí klienti DietCenter zhodia za týždeň viac ako ja za mesiac. Každý organizmus je však individuálny, preto v konečnom dôsledku je dôležitý celkový výsledok. Povedať, že som s ním spokojná, určite nestačí. Zbavila som sa totiž 30 kg!

Diagnostika organizmu v DietCenter je výborná. Predtým, ako sa začne so základným cyklom diétnej terapie, špecialista určí, aká hmotnosť je pre klienta optimálna. Tak sa objaví konkrétny cieľ, o ktorého naplnenie sa treba snažiť. V konečnom dôsledku pochopíte, že nič nie je nemožné, jednoducho existujú ciele, ktorých splnenie vyžaduje
o niečo dlhší čas. Takže aj vegetariáni, ktorí sa podrobia diétnej terapii, sa dokážu zbaviť nadbytočných kilogramov. Stopercentná záruka – overené na sebe!

Po prvý raz som prah DietCenter prekročila vážiac viac ako 95 kg. Po diagnostike organizmu mi špecialisti centra určili ideálnu hmotnosť 60 kg. Uvedomovala som si samozrejme, že ma čaká tvrdá práca a bola som na to pripravená. Od toho totiž záviselo moje zdravie a iný výsledok ako úspech som preto jednoducho nepripúšťala. Teraz mi do vysnívaného cieľa zostáva už len 5 kg!

Pokiaľ ide o môj každodenný jedálniček, významnejšie sa nezmenil. Všetky potraviny, ktoré som konzumovala predtým, tvorili základ mojej stravy aj počas diétnej terapie. Zmenil sa však spôsob ich prípravy. Musela som vážiť porcie a naučiť sa potraviny správne kombinovať. Aj predtým som vedela, že hlavným dôvodom, ktorý mi bránil v chudnutí, je láska k sladkostiam. Bola som preto pripravená, že z jedálnička budem nútená vyškrtnúť cukor a cukrárske výrobky. Zdalo by sa, že to nie je nič zložité, no svojpomocne som to skrátka dosiahnuť nedokázala. Ale tu, pod dohľadom skúseného špecialistu, je disciplína veľmi dôležitá.

Na dosiahnutie výsledkov sú potrebné jasne definované pokyny. Keď sa v jedálničku píše 200 g šalátu, znamená to 200 g a ani o gram viac. Ak chcete dosiahnuť výsledok, musíte dodržiavať odporúčania.

Okrem diétnej terapie som začala pravidelne navštevovať posilňovňu, bazén a masáže, čo mi pomáha udržiavať telo
vo vynikajúcej kondícii.

Keď sa mi podarilo zbaviť nadbytočných kilogramov, výrazne sa zlepšil aj môj zdravotný stav. No a o tom, že dostávam obrovské množstvo komplimentov, ani nemusím hovoriť. Asi 20 rokov som nenosila šaty, iba nohavice. Avšak teraz dobieham zameškané. Som presvedčená, že veľa žien s nadváhou mi bude rozumieť.

Zoznámenie s DietCenter zmenilo nielen môj život. Dve moje blízke priateľky už tiež úspešne využívajú služby centra. A to aj napriek tomu, že zo začiatku neboli mojím nápadom chudnúť veľmi nadšené. No keď videli moje výsledky, rozhodli sa tiež DietCenter vyskúšať. Teraz teda chudneme všetky spolu.

Ďakujem tímu DietCenter za úprimnú starostlivosť o zdravie klienta, ktorú som sama na sebe pocítila. Je príjemné, keď si o vás robia starosti a spolu s vami prežívajú túto neľahkú životnú etapu, keď vám všemožne pomáhajú a podporujú vás. Ďakujem DietCenter za znovuzískané zdravie a krásnu postavu i vnútornú spokojnosť.

 

Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!
Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!