Ako schudnúť zdravo a rýchlo?

Milan

  • Doba trvania programu: 8 mesiacov
  • Hmotnosť pred kontaktovaním DietCenter: 153,1 kg
  • Dosiahnutý výsledok – 55 kg
  • Vek – 31 rokov

Čomu sa venujete?

Pracujem v oblasti automotive vo francúzskej automobilke na pozícii Project Manager. Ide najmä o prácu v kancelárii, no taktiež veľa cestujem aj po zahraničí.

 

Prečo ste sa rozhodli pre zmenu? Bolo to kvôli zdravotným problémom či skôr životnému štýlu?

Našťastie sa u mňa zdravotné problémy nestihli prejaviť, takže som sa rozhodol chudnúť skôr kvôli svojmu okoliu. Počúval som stále nejaké narážky týkajúce sa mojej váhy, ktoré sa neustále stupňovali. Až prišiel ten moment, keď som sa po dlhom čase postavil na váhu a rozhodol som sa, že musím pre seba niečo urobiť. Vedel som však, že sám by som to nezvládol. Neúspešných pokusov som už mal za sebou niekoľko. A to nielen čo sa týka diét, ale aj samotného cvičenia. 

 

Prečo ste sa rozhodli osloviť DietCenter a ako ste sa o ňom dozvedeli?

Inšpiráciou pre zmenu a vyhľadanie pomoci špecialistov bol môj kolega, ktorý z podobnej váhy schudol až 60 kg. Motiváciou pre mňa bol teda najmä fakt, že poznám niekoho, kto ukázal, že sa to dá. Nebol som zástancom drastických diét, a preto som hľadal na internete, ako schudnúť bez hladovania. Riešením bol pre mňa DietCenter. Základom ich diét je plnohodnotná a zdravá strava. Presne to bolo pre mňa rozhodujúce, žiadne hladovanie.

 

Čo Vám odhalila diagnostika a ako ste sa cítili po prvom stretnutí?

Na prvé stretnutie som išiel s pocitom nervozity a s obavou, čo mi povedia špecialisti. Nie je jednoduché priznať si, že takto to ďalej nejde. No už po prvej konzultácii som mal pocit, že mi chcú pomôcť a že som na správnej ceste. Môj životný štýl sa otočil o 180 stupňov.

 

Ako sa zmenilo Vaše stravovanie?

Začal som jesť pravidelne a dodržiaval som plán, ktorý mi stanovili v DietCenter. Prvé 2 až 3 mesiace boli dosť kritické, no postupne si človek zvykne a dodržiavanie stravy beriem už ako samozrejmosť. Na ich odporúčanie som sa začal aj viac hýbať, chodil som plávať a pravidelne sa prechádzať každý deň.

 

Ako sa zmenil Váš život, ako Vašu zmenu vníma okolie?

Je to neuveriteľný pocit, keď si môžete vybrať oblečenie, ktoré sa vám páči a ktoré ste si predtým kúpiť nemohli. Nedá sa to opísať. Najlepšou motiváciou je, keď sa vás ľudia pri stretnutí pýtajú: „Neuveriteľné, vyzeráš super, ako sa ti to podarilo?“ Mojou odpoveďou je vždy: „Najdôležitejšie je mať cieľ a odborníka, ktorý ti ho pomôže dosiahnuť.“

 

Odporučili by ste DietCenter aj ďalej?

Určite áno. Je to správna voľba pre tých, ktorí chcú zmeniť svoju postavu, ale vedia, že svojpomocne to nepôjde. V DietCentre vám ukážu cestu, ktorou sa máte uberať a pomôžu vám prekonať samého seba.

Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!
Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!