Ako schudnúť zdravo a rýchlo?

Natália

  • Doba trvania programu – 7 mesiacov
  • Hmotnosť pred kontaktovaním DietCenter – 91,6 kg
  • Hmotnosť po ukončení programu – 66 kg
  • Vek – 35 rokov

Nadváha bola pre mňa až donedávna neznámy pojem. Dokonca aj po narodení detí som sa rýchlo a bez špeciálneho úsilia vrátila k predchádzajúcej hmotnosti. Dlhodobé nervové vypätie v práci sa však odzrkadlilo na mojom zdraví aj váhe.

Tak, ako všetci ľudia zameraní na úspech, v práci trávim väčšinu času. Tento spôsob života sa však časom začal prejavovať na mojej psychickej pohode a vzhľade. Chronická únava a stres spôsobili, že som začala priberať na váhe, a to sa zasa premietlo do dlhodobých depresií. Čoskoro som si uvedomila, že situácia sa mi začala vymykať spod kontroly a ak nič neurobím, bude sa naďalej zhoršovať.

Ráno som takmer nikdy neraňajkovala a počas pracovného dňa som si nenašla čas ani na obed. Nová pracovná funkcia si vyžadovala naozaj plné nasadenie. Večer, po návrate z práce, som si však nič neodopierala. Takýto stravovací režim, alebo skôr jeho úplné popretie, sa odrazil na mojom zdravotnom stave. S nárastom váhy sa tak po ťažkých pracovných dňoch k psychickej únave pridalo aj fyzické bremeno vo forme kilogramov navyše. Je jasné, že som si túto situáciu zavinila sama,  ale v tomto stave som našťastie zotrvala len relatívne krátko.

Rok utrpenia a nespokojnosti som zavŕšila úspešnou redukciou hmotnosti, a to všetko vďaka DietCenter. dlhšiu dobu som uvažovala o stretnutí s kvalifikovaným špecialistom na správnu výživu a chudnutie, no zabraňoval mi v tom nedostatok času na vyhľadanie profesionála. Pomohla mi však šťastná náhoda.

Po dlhej dobe som sa stretla s jednou známou, ktorá veľmi schudla. Spýtala som sa jej, ako to dokázala. A takto som sa
v priateľskom rozhovore nad šálkou kávy dozvedela o DietCenter.

Hľadala som osvedčených špecialistov a podarilo sa mi ich nájsť. Ihneď, ako som zistila kontaktné informácie, som sa prihlásila na stretnutie. Zoznámenie s DietCenter ma naplnilo dôverou, že tu mi pomôžu.

Pri pohľade na moje úspechy sa mnohí priatelia, známi i kolegovia taktiež rozhodli navštíviť DietCenter a niektorí už pracujú
na svojej premene pomocou diétnej terapie. Vzhľadom na silný stres a nesprávne stravovacie návyky majú totiž problémy s hmotnosťou takmer všetci a nájsť kvalifikovaného špecialistu nie je také jednoduché.

Pomerne rýchlo sa mi podarilo dostať do výbornej formy, čo mi dodalo silu a istotu. Manžel je mojim výsledkom nadšený a teraz už dostávam komplimenty aj od okolia. Príjemné však je, že aj sama som začala pociťovať zmenu. Dosiahla som totiž nielen fyzickú pohodu, ale aj o pokoj duše.

Nie som prívrženkyňou „rýchlych výsledkov“. Viem totiž, že neexistuje zázračná pilulka na všetko. Myslím si, že s každým problémom sa treba obrátiť na špecialistu, a o to viac so zdravotným problémom. V tomto prípade samoliečba predstavuje vedomé riziko pre vlastné zdravie.

Keď som po prvý raz prišla do DietCenter, predmetom nášho rozhovoru boli aj moje ciele a predsavzatia. V tom okamihu som za ideálnu hmotnosť považovala 60 kg. Ale v procese zhadzovania hmotnosti som sa rozhodla, že ak budem so sebou spokojná, nebude dôležité konkrétne číslo na váhe. Ukázalo sa, že na to, aby som sa výborne cítila a skvelo vyzerala, nemusím bezpodmienečne vážiť 60 kg.

Keď som schudla 25 kg, uvedomila som si, že svoj cieľ som už dosiahla. Absolvovala som základný kurz diétnej terapie a začala som program stabilizácie hmotnosti. V rámci tohto programu som ďalšie dva týždne dodržiavala odporúčania špecialistu DietCenter a potom som si už samostatne zostavovala denné množstvo stravy a viedla som si stravovací denník. Bola to skvelá príležitosť otestovať samu seba: či sa aj naďalej dokážem správne stravovať a či som si zapamätala rady a odporúčania, aby som už nikdy viac nemusela riešiť problém s váhou.

Obstála som dokonca aj cez sviatky a rodinné oslavy. Samozrejme, v mnohom vďačím radám špecialistu DietCenter.
Pred každou podobnou udalosťou som dostala inštrukcie, čo môžem jesť a čo by som radšej mala odmietnuť.

Prekvapením bola pre mňa veľkosť porcií. Najskôr som si myslela: „To sú ale poriadne porcie! A ešte k tomu 4 – 5 krát denne!“. Ale zatiaľ čo s porciami som si ešte ako tak poradila, s režimom som mala pre nedostatok času určité problémy. Výsledky ma však povzbudili a utvrdili v tom, že robím správnu vec.  

V priebehu celého cyklu diétnej terapie som mala pestrý jedálny lístok: veľa jedál zo zeleniny, mäsa, rýb a ovocia. Zaradené boli aj mliečne jedlá, a hoci ich nemám príliš rada, uvedomujem si, že sú potrebné pre dostatok vápnika v organizme. Uvedomila som si, že kľúčom k úspechu je pripravenosť na zmenu a správna motivácia. Hlavné je nechudnúť
pre niekoho iného, ale pre seba. Zvládne to každý, stačí si len veriť a obrátiť sa so žiadosťou o podporu na kvalifikovaných špecialistov DietCenter.

Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!
Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!