Ako schudnúť zdravo a rýchlo?

Natália

  • Doba trvania programu – 5 mesiacov
  • Hmotnosť pred kontaktovaním DietCenter – 78 kg
  • Hmotnosť po ukončení programu – 61 kg
  • Vek – 40 rokov

Nikdy som nemala problémy s hmotnosťou a vždy som bola v skvelej kondícii. Priberať som začala až po narodení druhého dieťaťa. V mojom organizme zrejme došlo k nejakým hormonálnym zmenám a okrem toho, doma s dieťaťom som si osvojila isté zlozvyky. Doma na vás totiž striehne veľa pokušení: jablká, dózička s cukríkmi, a okolo toho všetkého sa dá len ťažko prejsť bez toho, aby ste si niečo nevzali. Takéto ochutnávanie obyčajne skončilo až vtedy, keď boli košíky s dobrotami prázdne, a tak som pomaly priberala.

Snažila som sa s tým bojovať sama, ale moje snahy nepriniesli žiadny výsledok. Avšak ani vtedy som sa ešte neponáhľala
k špecialistovi.

Prvým poplašným signálom boli pre mňa silné bolesti hlavy, ktoré ma začali sužovať. Keď som sa snažila zistiť príčinu, dozvedela som sa, že moje ťažké migrény sú spôsobené nedostatočným zásobovaním mozgu krvou. Vo veľmi podobnej situácii bol aj môj manžel. Mal tiež nadváhu a vysoký krvný tlak, spolu s ďalšími zdravotnými problémami. Zo strachu o manžela som začala premýšľať o pomoci špecialistov.

O DietCenter som sa dozvedela od priateľky, ktorej syn bol ich klientom. Na webovej stránke som si zistila všetky potrebné informácie a prečítala si názory zákazníkov. Na rodinnej rade sme sa potom rozhodli, že to je práve to, čo potrebujeme.

Na stretnutie sme do DietCenter prišli spolu s manželom. Sme spolu už veľa rokov a vždy sa vzájomne podporujeme, preto sme sa rozhodli bojovať s nadbytočnou váhou spoločne.

Z výsledkov sme obaja nadšení. Za päť mesiacov diétnej terapie manžel schudol 25 a ja 17 kg. Podarilo sa nám vrátiť do našej bývalej fyzickej kondície a naše problémy so zdravím sa vyriešili.

Už na prvom stretnutí so špecialistom DietCenter som si uvedomila, prečo v našej rodine vznikol problém s priberaním. Neustále drobné jedlá a žuvanie za pochodu — cukrovinky, sušienky, rožok, kúsok torty, ignorovanie pitného režimu – všetky tieto zdanlivo neškodné maličkosti nás priviedli k vážnym problémom, ktoré sa nám podarilo vyriešiť až po kontaktovaní DietCenter.

Mám veľmi rada kyslé mliečne výrobky, takže základom môjho každodenného zdravého jedálnička sa stala práve táto skupina potravín: syr, mlieko, kefír, tvarohové zmesi, jogurt, a pod. Začala som jesť viac mäsa a rýb a častejšie sa s manželom zriekame príloh v prospech zeleniny.

Keď sme dostali chuť na jedlá, ktoré sme na jedálnom lístku nemali, špecialistka DietCenter okamžite zareagovala
na naše prosby a požadované potraviny a jedlá sa v ňom objavili.

Strava bola chutná a pestrá, ale napriek tomu som stabilne chudla. Prvé týždne dodržiavania diéty som každý týždeň schudla 3 kg, potom 2 kg, a pred koncom diétnej terapie bola dynamika zhadzovania hmotnosti 1 kg za týždeň.

Začala som dostávať komplimenty a zmenilo sa aj moje vnímanie samej seba. Konečne sa mi páči môj odraz v zrkadle, nadobudla som sebadôveru a cítim sa o 10 rokov mladšia.

Moji najbližší sú z našich výsledkov nadšení a mnohí sa tiež stali klientmi DietCenter.

Úprimne sa priznám, že prvý týždeň to bolo ťažké. Zbaviť sa návykov, s ktorými som tak dlho žila, sa mi zdalo jednoducho nemožné. Našťastie som sa však mýlila. Už týždeň po začatí diétnej terapie som pokojne dokázala odmietnuť „zakázané“ potraviny. Keď som bola na návšteve, kde všetci jedli rôzne dobroty, ja som si skrátka vyberala len tie, ktoré sa mi hodili,
a na moje prekvapenie mi to vôbec nevadilo.

Dokonca aj na dovolenke so švédskymi stolmi, ktoré ponúkajú množstvo jedál a rôzne veľkosti porcií, sme nepodľahli pokušeniu a vyberali sme si zdravé jedlá. A hoci malý dezert sme si neodpustili, prejavil sa náš zmysel pre mieru a vedeli sme, kedy máme dosť.

Keď som sedela doma s dieťaťom, zvykla som si neustále niečo dzobkať. Potom, ako som sa obrátila na DietCenter, som si však zvykla na správne stravovanie. Priateľky sa ma neustále pýtajú, ako to dokážem, a či nemám na niečo chuť. Samozrejme, že chuť občas mám, ale zvykla som si zaobísť sa bez toho.

Hlavné je pevne sa rozhodnúť, že zmena je nevyhnutná, a potom už nebude priestor na žiadne výhovorky. Manžel napríklad považoval za neprijateľné brať si do práce obed z domu, ale nakoniec uznal, že zdravie je prvoradé. Len vďaka svojmu rozhodnutiu dosiahol výsledok, ktorým sa teraz môže pýšiť.

Veľmi dôležitý je správny postoj a jasne stanovený cieľ. Nesmiete začať o sebe pochybovať. Ak sa človek vopred nastaví na neúspech, nemá zmysel vôbec začínať. Treba si počkať na okamih, keď si budete istí, že spraviť zmenu je to správne rozhodnutie.

Po ukončení cyklu diétnej terapie sa aj naďalej stravujem podľa odporúčaní špecialistu DietCenter. Inak už si to neviem a ani nechcem predstaviť. Oveľa opatrnejšie a selektívnejšie pristupujem k voľbe potravín a jedál pre svoju rodinu. Podarilo sa nám totiž úplne zmeniť stravovacie návyky a po dosiahnutí tak úžasných výsledkov sa už k starému spôsobu života nikdy vrátiť nechceme. Všetko sa nám to podarilo len vďaka DietCenter, ktorému celá naša rodina z celého srdca ďakuje.

Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!
Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!