Ako schudnúť zdravo a rýchlo?

Program Prestať fajčiť a nepribrať

nekurit

„Chutná diéta – prestať fajčiť a nepribrať“

Podstata diéty: Dietologický program komfortného odvykania od fajčenia a normalizácie hmotnosti.

Častou obavou ľudí, ktorí by chceli prestať fajčiť, je priberanie na váhe. Odvykanie od cigariet totiž skutočne spôsobuje organizmu určitý stres a môže dôjsť aj k výkyvom hmotnosti.

Pri odvykaní od fajčenia dochádza k vzniku akéhosi nikotínového hladu, ktorý je veľmi podobný hladu bežnému. A keďže čerství nefajčiari tieto dva stavy nevedia rozlíšiť, často tento „cigaretový hlad“ zajedajú.

Keď prestanete fajčiť cigarety, do pľúc, krvi a ostatných orgánov prestáva prichádzať dávka nikotínu, na ktorú bol organizmus zvyknutý. Dochádza k zmene metabolických procesov, môže sa zmeniť rýchlosť trávenia a mierne sa znižuje energetická potreba organizmu.

Ako pomoc pri prvých krokoch komfortného života bez cigariet a bez výkyvov hmotnosti sme v DietCenter vyvinuli program „Chutná diéta – prestať fajčiť a nepribrať“.

Ak sa snažíte odnaučiť sa od fajčenia a chcete si udržať štíhlu postavu, v DietCenter Vám ponúkneme špeciálnu diétu, ktorá prihliada na Vaše chuťové preferencie a potreby organizmu.

Pri príprave programu zohľadníme, ako dlho ste fajčili, počet vyfajčených cigariet a dennú dávku nikotínu, stupeň závislosti, rýchlosť metabolizmu.

Keďže je jedálniček pestrý, vyvážený a výživný, nebudete mať potrebu jesť navyše. Práve takéto doplnkové zajedanie totiž môže zapríčiniť naberanie nadbytočnej hmotnosti. Prvoradou úlohou diéty je nielen odvykanie od fajčenia, ale súčasne aj udržanie chuti do jedla na uzde.

Okrem toho Vám môžu byť odporučené aj prípravky na kompenzáciu absencie nikotínu, ktorých dávkovanie sa bude systematicky znižovať, na dosiahnutie postupného a efektívneho zbavenia sa závislosti na nikotíne. Podporu látkovej výmeny však v konečnom dôsledku dosiahnete len správnym stravovaním.

 Komu odporúčame tento program: program bol vypracovaný pre ľudí, ktorí si chcú odvyknúť od fajčenia, ale boja sa, že pritom priberú. Metodika je efektívna aj pre tých, čo si už sami poradili so závislosťou a chceli by predísť problémom s nadváhou. Program môže byť použitý aj na pomoc klientom, ktorí už nefajčia, avšak následkom odvykania od nikotínu nabrali prebytočné kilogramy.

Ak sa rozhodnete pre tento program

Ako zostavujeme Váš osobný jedálniček

Pri vypracovaní individuálneho jedálnička špecialisti DietCenter:

  1. a) pri mechanickej závislosti od samotného procesu fajčenia bude súčasťou programu diétna terapia a zámena cigariet náhradami (elektronické cigarety, bylinkové cigarety);
  2. b) v prípade nikotínovej závislosti absolvujete diétnu terapiu a absenciu nikotínu budete kompenzovať špeciálnymi prípravkami (odporúčajú sa nikotínové prípravky vo forme tabletiek alebo nikotínové žuvačky. Dávkovanie sa postupne znižuje tak, aby dochádzalo k postupnej adaptácii na absenciu nikotínu a aby sa vylúčili náhle zmeny v metabolizme).

Ako často sa konajú konzultácie

Konzultácie so špecialistami DietCenter sa konajú raz za dva týždne. Vďaka tomu budete včas dostávať odpovede na vznikajúce otázky a budete cítiť podporu špecialistu. Ten bude monitorovať reakciu Vášho organizmu na odvykanie od nikotínu, hodnotiť efektívnosť použitej metodiky a podľa potreby upravovať program. Špecialista bude spresňovať predpísanú diétu raz za dva týždne a bude pri tom zohľadňovať Vaše želania a potreby. Na dĺžku programu má vplyv to, ako dlho ste fajčili, úroveň závislosti, sila vôle, pripravenosť zmeniť svoje zvyky a vzdať sa tých, ktoré sú zdraviu škodlivé. S ohľadom na tieto faktory organizmus potrebuje 3-6 mesiacov, aby si zvykol na život bez nikotínu. To znamená, že aj dĺžka programu môže byť rôzna, ale v priemere sa ráta s 3-4 mesiacmi diétnej terapie.

 

Služby

3 mesiace

4 mesiace

Konzultácie so špecialistom v DietCenter

*doba trvania 30 minút

6

8

Elektromyografické vyšetrenie – diagnostika telesného zloženia

3

4

*Na každej konzultácii špecialista upraví stravovací plán a zostaví diétu na dva týždne.

Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!
Задать вопрос менеджеру
Zadajte svoje meno a telefónne číslo a my
Vás čoskoro kontaktujeme!